Gdzie zorganizować wesele marzeń?

Okres letni to czas, kiedy mnóstwo par decyduje się na zorganizowanie ślubu i wesela. Aby ten dzień był wyjątkowy, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik oraz idealnie ze sobą współgrało. Najważniejsze jest ustalenie miejsca ślubu. Czy ma to być Urząd Stanu Cywilnego, a może ślub kościelny lub w plenerze. Kolejną rzeczą jest przyjęcie weselne i poszukiwania odpowiedniej sali. Sale weselne podkarpackie mają wiele ciekawych atrakcji do zaoferowania. Którą wybrać? Co jest ważne podczas wyboru sali?

Jaka sala będzie najlepsza na Twoje wesele?

Sale weselną należy dobrać idealnie do liczby gości. Zbyt duża sala przy małej ilości osób nie jest dobrym rozwiązaniem i odwrotnie. Jeśli gości będzie bardzo dużo, a sala trochę za mała, to będą się oni podczas tańca obijać o siebie. Dlatego jest to bardzo ważny aspekt podczas wyboru sali. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest menu, jakie oferuje sala weselna.

Najlepszym sposobem, aby sprawdzić, czy jedzenie jest dobre to degustacja potraw. Przed podjęciem decyzji warto umówić się z menadżerem sali i umówić się na przetestowanie posiłków. Podczas wyboru sali należy zwrócić także uwagę na to, czy dana sala jest w stanie zrobi menu na życzenie bądź zamienić jakieś potrawy na inne. Ważny jest także wygląd sali oraz obsługa. Bo przecież na weselu będzie mnóstwo gości, którzy będą robić zdjęcia. Jeśli sala wygląda ładnie, to para młoda na zdjęciach będzie także pięknie wyglądać. Obsługa to kelnerki, które będą przynosić posiłki i zabierać brudne talerze i zastawę. Warto zapytać się ile osób będzie obsługiwało wesele oraz czy obsługa jest zapewniona do końca wesela, do ostatniego gościa. Bo bardzo często zdarza się tak, że po północy brudne naczynia zalegają na stołach i ciężko się jest doprosić o czystą szklankę lub talerzyk.

Jak udekorować salę weselną?

Sala weselna powinna być udekorowana tak, aby wszystkie elementy współgrały ze sobą i dopełniały się razem z parą młodą. Dekoracje i kwiaty to bardzo ważne aspekty, które budują klimat i powodują, że zdjęcia i film wyglądają niepowtarzalnie i pięknie. Najlepszymi kolorami, które dobrze się prezentują jest fiolet i czerwień w połączeniu z jasnymi beżami, bielą i szarościami. Dobrym dodatkiem jest także oświetlenie punktowe led. Za stołem pary młodej powinna stać ścianka z kwiatami i pięknym, delikatnym oświetleniem. Na sali nie może zabraknąć także balonów oraz stołu szwedzkiego, który także musi być udekorowany. Nie można pominąć żadnego kąta ani mebla, który znajduje się na sali weselnej.