Jak spędzić cudowny weekend z partnerem?

Na weekend w luksusowym spa dla dwojga przeważnie decydują się te pary, którym brakuje w związku bliskości i czasu spędzonego wyłącznie we własnym gronie – tak zwanego „sam na sam”. W ekskluzywnych, przynajmniej trzygwiazdkowych hotelach spa na pewno można spędzić cudowne romantyczne chwile, zbliżyć się do partnera, a przy okazji też po prostu samemu wypocząć. Atmosfera panująca w takich ośrodkach jest zwykle intymna i dość prywatna. Hotele, które przygotowują specjalne pakiety spa dla par, mieszczą się zarówno na obrzeżach miast, jak i w okolicach górskich czy tych nadmorskich. Doskonałym przykładem takiej kwatery może być popularny Hotel Grand Chotowa. Jeżeli jednak komuś akurat on nie przypadnie do końca do gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukać jeszcze innych hoteli spa, mieszczących się w zupełnie innych okolicach – wybór jest naprawdę spory.

Hotele spa wszystkim gościom mogą zaproponować fantastyczne atrakcje, za sprawą których nawet krótki dwudniowy czy trzydniowy weekend staje się cudownym sposobem na zaznanie prawdziwego relaksu. Spa to nie tylko klasyczne baseny. Już właśnie na terenie samego kompleksu basenowego goście odnajdują liczne atrakcje kryjące się pod postacią jacuzzi, specjalnych zbiorników z glinkami czy hydromasażerów bądź wirów wodnych, które doskonale wpływają na regenerację całego ciała, a zwłaszcza obolałych i napiętych mięśni. Po takiej dłuższej kąpieli na pewno warto posiedzieć chociaż przez chwilę w gorącej saunie. Nawet krótka wizyta w saunie zazwyczaj zbawiennie działa na napięte mięśnie i pomaga w rozluźnieniu i ciała, i umysłu, a przy okazji też wzmacnia odporność i dba o zdrowie. Aby z takiego zabiegu wyciągnąć jak najwięcej tylko się da, po saunie należy wejść pod zimny prysznic i schłodzić całe ciało. Jest to zresztą doskonały sposób na ujędrnienie skóry czy nawet… pozbycie się cellulitu!

Oczywiście weekend w ośrodku Hotel Grand Chotowa czy jeszcze innym luksusowym hotelu spa nigdy nie ogranicza się wyłącznie do korzystania z samych tradycyjnych i popularnych atrakcji wodnych. Wypełniają go liczne inne zabiegi upiększające i relaksacyjne, takie jak kąpiele w czekoladzie czy piwie, klasyczny manicure i pedicure oraz różnego rodzaju masaże, przeprowadzane np. przy użyciu rozgrzanych kamieni. Weekend w spa dla dwojga pomoże pozbyć się napięcia i stresu. Stanie się świetnym sposobem na zapewnienie sobie chwili zapomnienia i skupienie się na tym, co przyjemne. Każda para, która skorzysta z tej opcji, na pewno tego nie pożałuje.